Sinyal İstihbaratı Ve SigintOS


Sinyal İstihbaratı Ve Önemi Nedir?

Günümüzde teknolojinin bu denli gelişmesi ve son zamanlarda üretilen cihazların uzaktan kontrol sistemlerinin olması sinyal istihbaratına olan ilgiyi arttırmıştır.Genelde Radyo Dalgaları kullanılarak sinyal istihbaratı sağlanır. RF Hacking için birçok cihaz kullanılmaktadır.Bu cihazların kullanımına önümüzdeki makalelerde değineceğiz.
RF Hacking ile yapılabilecek bazı şeyler şunlardır:
*Şifrelenmemiş Polis/ Ambulans / İtfaiye / Askeriye gibi telsiz konuşmalarını dinlemek
*Uçak-kule ve diğer konuşmaları dinlemek
*Radar kullanan uçak ve gemi gibi taşıtların konumlarını öğrenmek
*GSM görüşmeleri ve SMS’leri takip etmek
*kablosuz telefonları dinlemek
*Amatör telsiz konuşmalarını dinlemek
*FM radyo ve televizyon yayınlarını takip etmek
*Uyduları ve ISS’yi dinlemek
*Droneların yerlerini tespit etmek
Ve Benzeri işlemler gerçekleştirilebilir..
Bu işlemleri Linux,Parrot OS gibi işletim sistemlerinden gerekli toolları gerçekleştirebileceğimiz gibi bu iş için özel olarak üretilen ve bir linux dağıtımı olan SigintOS’u da kullanabiliriz.

SigintOS Nedir?

SigintOS, Sinyal istihbaratı için özel olarak geliştirilmiş bir linux dağıtımıdır.Kendisine ait SigintOS Tool adındaki toolu ile birçok işlemi tek tool içerisinde toplamıştır.Bu dağıtımda WireShark,GQRX,GNU RADİO ve birçok sinyal istihbaratında kullanılan tool yüklü olarak gelmiştir.Dolayısıyla sinyal istihbaratıyla uğraşanların yükü azalmıştır.RTL-SDR,HackRF ve BladeRF Gibi cihazların sistemleri kurulu olarak gelmiş ve kullanıcılarına vakitten tasarruf sağlamıştır. Bu dağıtımı VirtualBox üzerinden live olarak çalıştırabiliriz.

Yorumlar

Yorum Gönder